Gürcüce Öğreniyorum

Gürcüce Öğreniyorum

Gürcistan’ın anadili Gürcücedir. Bu dili öğrenmek gerçekten zorlu bir tir. Gürcistan Üniversitesi’nde okumaya karar verdiyseniz bir yıllık hazırlık eğitimi sonunda bu dili çok iyi olmasa da orta düzeyde öğrenmiş olabilirsiniz. İnsanlara her türlü bilgiyi ve imkânı sunan internet ortamında Gürcüce öğrenebilmek için ne yapmanız gerektiği ile ilgili bilgileri edinebilirsiniz. İnternette arama motorunda Gürcüce ya da Gürcüce öğrenmek istiyorum yazdığınız zaman karşınıza çıkacak olan sayfalarda nasıl Gürcüce öğrenilir bilgisi yer almaktadır. Gürcüce öğrenebilmek amacıyla internet ortamında bir programın indirilmesi gerektiği yazmaktadır. Bu programlama dili David Sonğulaşvili tarafından geliştirilmiş bir programdır. Bu program yardımıyla Gürcüce öğrenebilir ve yabancı dil öğrenmenin keyfini çıkarabilirsiniz.

Gürcistan ana dilinin öğrenilmesi ve kullanılması amacıyla çeşitli faaliyetler düzenlemektedir. Bu faaliyetler arasında ilk sırayı Gürcistan Dostluk Derneği’nin düzenlemiş olduğu Gürcüce dil kursları yer almaktadır.
Gürcüce dil kursunun program akışında Gürcücü dilini kullanıp geliştirebilmeniz amacıyla yapmanız gerekenler yer almaktadır. Bu programda Gürcüce okuma yazma, klavyede Latin karakterlerle Gürcüce yazma metodu, Gürcüce değişik diyaloglar, Gürcüce şiirler, Gürcüce şarkılar, türküler yer almaktadır. Gürcüce dilini iyi bilen biri tarafından alacağınız bu Gürcüce öğrenim eğitimi size Gürcüce öğrenme yolunda son derece fayda sağlayacaktır. Kurslara Gürcistanlı öğretmenlerin katılması da fayda sağlayacak ve Gürcüce öğrenmek isteyenler açısından daha faydalı olacaktır; çünkü dili bilenler tarafından verilen pratik eğitimi her zaman öğrenilebilirliği arttıran faktörler olarak bilinmektedir.

Gürcüce öğrenmek isteyenlere verilecek kurs haricinde temel bilgilerin öğrenilmesinin ardından Gürcistan’a yapılacak gezisinin de çok faydası dokunacaktır. Gezi esnasında Gürcistan da yaşayanlarla kısa diyaloglar yapılarak size Gürcücedeki temel konuşmaların neler olduğunun kalıcılığı gerçekleştirilmiş olur. Gürcistan da ileriki zamanlarda üniversite eğitimi almak isterseniz, çalışmak isterseniz ya da gezmek isterseniz bu ülkeye tamamen yabancı olmamanız açısından Gürcüce öğrenmenin avantajları size her daim olacaktır. Zaten bilgi her ne olursa olsun biz insanların gelişimine yardımcı olmakta bizi çağdaş seviyelere kavuşturmaktadır. Gürcüce dilinde birtakım basit kelimeler arasında şunlar yer almaktadır. Gamarcoba: merhaba, rogerexa: nasılsın? kargat: iyiyim; madlobt: teşekkürler; rag kviat: adın ne; çemi gkviat Tuğçe: benim adım Tuğçe; gogo: kız; bici: erkek; kalo: kadın.